Les Courtes - VIA SLOVAKIA

   V dňoch 6-7 4. sa dvojici Ďuri Švingál ( ABC Food Machinery ) a Andy  Kolárik ( HK Extrém, Trekland ) podarilo urobiť novú cestu v mohutnej  severnej stene Les Courtes. Plán bol liezť po piliery až na hrebeň,  lenže vrchné partie tvoria mohutné veže skôr tak na leto a preto sme sa nakoniec museli uspokojiť s odbočením doprava / jedno zlanenie do žľabu.
   Nie práve najideálnejšie snehové a ľadové podmienky nám pripravili ani nie tak ťažké ako namáhavé lezenie. Do cesty sme nastúpili bez predchodzej aklimatizácie, čo nás spomaľovalo hlavne vo vrchných partiách steny. Celkovo ide o príjemné mixové a ľadové lezenie s dostatkom možností na istenie. Cestu sme nazvali VIA SLOVAKIA má cca 1200m (24 dlĺžok), klasifikácie M5, 75°. V rámci výjazdu sme plánovali ešte niekoľko pekných línií, ale nakoniec nám čas a podmienky dovolili iba Courty.

Samozrejme sme radi, veď nám hádam tie hory neutečú :)
andy

 

 


 

Prvovýstup - Pyšný štít

   Nazdar Remo pls. hoď na web tieto foto. Je to Pyšný štít, liezli sme to 2 dni a stále neviem, čo je to. Pravdepodobne to bola dáka letná cesta, pretože to bolo pekelne na trenie :)

andy
(keď bude andy vedieť viac, určite dá vedieť .;) pozn. remo)


 


Doplnené:

Lastovičia veža -
Na oblakoch
až k slnku
Lastovičia veža Lastovičia veža Veľká
Svišťovka - Triáda