Staršie články:

Cresciano 11/2007

Bol to pre mňa iba záblesk. Zrazu zmizla šeď mesta a vôkol vstali obrovské zasnežené hory, slnko žiarilo a žula sa v ňom trblietala ako striebro, ako vlasy starcov a hriva jednorožcov

Fotky z cesty do Španielska a dáky pokec..  11/2006  

Už to bude skoro rok, čo sme nakopli moju starú feldu, nakúpili žrádlo, natankovali a vyrazili do Španielska liezť, žiť a cestovať. Keďže som lenivý jak sviňa a v meste sa mi nič nechce, tak fotky z tejto trojmesačnej cesty uvidíte až teraz 

 

Annot

 

 

Verdon Siurana Montsant

 

 

Albarracin

Concord 4/2007

 

Keď som to prvýkrát zbadal povedal som si, tak toto nie (slovami Cartmana, „mluvíci hovno je i na mne moc“) a išiel som si radšej vyliezť zopár prežitelných bouldríkov.

No ON tam stále bol. Trčal do priestoru, obrovský monolitný kváder, pomník dávnych civilizácií. Kurňa veď to je len 6A, to musí ísť..  

Bouldering na Hrádku vol.2 08/2006

... Les bol plný hmly a oparu, kde tu presvital lúč svetla, inak temno a úzko. Kamene boli na prvý pohľad úžasné, mal som znova pocit, že tak toto sme hľadali. Vyskakovali, jeden spoza druhého, boli obrovské, nedotknuté, vyzývavé línie, budilo to rešpekt, atmosféra z toho priam sálala. A vtedy sa to stalo. Tomáš zajačal ...  

Bouldering na Hrádku. 

Konečne som objavil, to čo som tak dlho hľadal. Pod veľkou stenou na Hrádku sa nachádzajú na naše podmienky skvostné šutre s množstvom možností na tvorbu bouldrov. La creativita beginna. 

Tanvaldský Špičák v Jizerkách  (január 2006)

Naši Ľadoborci v zložení Kočiarik, Čmárik a Švingálik sa zúčastnili sveťáku v drytoolingu a dosiahli zatiaľ najlepšie slovenské umiestnenie v tejto primrznutej disciplíne. Hold pätným hákom!

Chopok a Kubínka Január 2006

Chopok sa tento rok hneď zo začiatku sezóny predviedol v neskutočných farbách. Bol taký skvelý, že niektorí ortodoxní optimisti, ako napr. ja si myslia, že to najlepšie na Čopku už tento rok zažili a može byť už len horšie,.........dúfam, že nie. Na-ho-raách..

Chamonix Január 2006

Výjazd Slovenskej ľadovej repry potešil všetkých priaznivcom krompáčového lezenia a naša dvojica Andrej Kolárik a Ďuri Švingál  vyliezli kedysi najťažší mixový výstup v Alpách  "Scotch on the Rock" VI/M7, 450 m

Arco September 2005

Najväčším zážtikom z Arca bola okrem Lucie jednoznačne "Samsara" - trinásť dĺžok pekelne ťažkého lezenia, pri ktorom bola spomienka na Tatry len zbožným prianím a vidinou pohody.

Pakistan 2005

Andy to tento rok konečne pojal v "veľkom štýle" a odpažil sa na dva mesiace do Pakistanu liezť bigwalls...

Nórsko Júl 2004

Lezenie v Nórsku, alebo v krajine kde sa voda liala a alkohol tam tiež nemali

Pozn.: ikonka vľavo vedie k fotkám, tá vpravo k článku